Zaznacz stronę

Olej z pestek dyni znajduje zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych. Charakteryzuje się właściwościami zdrowotnymi oraz szerokim zastosowaniem. Coraz częściej stosuje się go również w medycynie niekonwencjonalnej. Olej ten pomaga w walce ze schorzeniami prostaty, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. 

Olej z pestek dyni – podstawowe właściwości

Olej z pestek dyni wykorzystuje się obecnie na wiele sposobów. Przede wszystkim pomaga:

  • zwalczyć pasożyty, które znajdują się w układzie pokarmowym,
  • zapobiec miażdżycy,
  • uodpornić organizm na różnorodne schorzenia i dolegliwości,
  • zapobiec stanom depresyjnym,
  • dostarczyć niezbędne kwasy tłuszczowe.

Jak widać jego działanie zdrowotne jest bardzo pozytywne. Olej ten posiada w sobie kwasy Omega-3 oraz Omega-6. Pomaga usunąć z organizmu różnorakie toksyny, a więc oczyszcza go i doprowadza do tego, iż jest niezagrożony. Olej z pestek dyni pomoże również zlikwidować tasiemca, glisty lub też owsiki. Z racji tego specjaliści zalecają spożywać go osobom dorosłym, ale też młodszym pacjentom. Wzmacnia się w ten sposób organizm, a układ pokarmowy działa bez żadnych zarzutów. Zaletą jest również to, iż regularne dostarczanie oleju z pestek dyni pomaga zwalczać infekcje górnych dróg oddechowych.

Olej z pestek dyni – zastosowanie

Olej z pestek dyni ma bardzo charakterystyczny smak, nieco orzechowy. Nie da się go więc pomylić z żadnym innym olejem. W związku z tym można go bezproblemowo stosować we własnej kuchni, np. dodając go do sernika lub też lodów waniliowych. Takie połączenia spodobają się nie tylko dorosłym, ale też nastolatkom. Taki olej znajduje się jednak również w kosmetykach i preparatach. Najczęściej są to specyfiki zwalczające trądzik oraz podrażnienia skóry. Dzięki temu skóra jest zdecydowanie szybciej regenerowana, znikają z niej wszelkie zaczerwienienia i plamy. Olej pomaga również uporać się z cellulitem, dlatego znajduje się w wielu kremach i balsamach, przeznaczonych głównie dla kobiet, które chcą wyglądać atrakcyjniej. 

Partner artykułu Pi-nuts: https://sklep.pi-nuts.eu/kategoria-produktu/oleje/

Kolejny tekst: http://mojamalaojczyzna.pl/warszawa-miasto-i-jego-atrakcje/