Zaznacz stronę

Z problemem nadpotlwości pach zmaga się bardzo dużo osób. Nadpotliwość pach spotykana jest nawet u 3% ludzi na całym świecie. Schorzenie nadpoliwości jest spowodowana nadczynnością ekrynowych gruczołów potowych. Gruczoły te występują na powierzchni całego ciała. Najwięcej jest ich na dłoniach, podeszew, czoła oraz właśnie dołów pachowych. Ilość gruczołów potowych w ciele człowieka sięga nawet 4 milionów. Produkowany przez nie pot, jest niezbędnym elementem w procesie utrzymania prawidłowej temperatury ciała. I wilgotności ludzkiego organizmu. Nasilanie wydzielania potu mają takie czynniki jak stres. Również ciepło, pot ma za zadanie chronić organizm przed przegrzaniem.

Nadpotliwość pach — jak je skutecznie leczyć

O nadmiernym poceniu się pod pachami mówimy, kiedy produkowana ilość potu jest większa, niż ta wymagana. Do utrzymania stałej temperatury ciała. Według badań jest to ponad 50 miligramów na minutę. Efektem tego, według pacjentów jest nadmierna wilgotność ciała. I trudność z utrzymanie higieny osobistej.

Nadpotliwość pach jest problemem dojść złożonym. Warto zatem skorzystać z porady lekarza. Przed wdrożeniem leczenia, należy wykluczyć choroby ogólnoustrojowe. Mogące leżeć u jego podłoża. Nadmierne pocenie może być objawem:

  • przewlekłych zakażeń
  • guzów
  • chorób autoimmunologicznych
  • chorób neurologicznych
  • chorób metabolicznych
  • zaburzeń hormonalnych

Nadmierna potliwość pach może być również skutkiem przyjmowania pewnych leków. Może też nasuwać podejrzenie uszkodzenia nerwów. Najczęściej jednak nadpotliwość pach jest pierwotna. Czyli nie jest przyczyną choroby. Przyczyną aktywności elektrycznej nerwów. Które regulują, w naszym organizuje proces wydzielania potu. Nie została poznana.

Medycyna jednak znalazła wiele metod radzenia sobie z nadpotliwością jednakowo pach, stóp, czy rąk. Mamy do wyboru wiele zabiegów. Zarówno inwazyjnych, jak i bezinwazyjnych.

Leczenie nadpotliwości pach, to:

  • używanie miejscowo preparatów kosmetycznych
  • wykonanie zabiegów medycyny estetycznej
  • stosowanie leków doustnych
  • zabiegi operacyjne

Na szczęście nadpotliwość pach, czy innych części ciała. Dobrze poddaje się leczeniu. A ilość metod, jakie są stosowane do leczenia, jest ogromna. Leczenie zaleca się rozpoczynać od metod bezinwazyjnych. Warto również problem nadpotliwości skonsultować z lekarzem dermatologiem. Który wykluczy poważne stany chorobowe. I pomoże dobrać odpowiednią metodę leczenia. Oraz znajdzie przyczyny nadpotliwości pach.

Jedną z metod oferowanych przez medycynę estetyczną jest leczenie nadpotliwości pach botoksem. Również popularne staje się leczenie nadpotliwości laserem.