Zaznacz stronę

Marzysz o wypoczynku w gronie najbliższych? Wyjazd z przyjaciółmi, dziewczyną lub z rodziną na wakacje byłby niezwykle komfortowy, gdybyście mogli wybrać się na nie nowym, pewnym samochodem? Co zrobić, jeżeli Twój pojazd jest zbyt mały, zbyt sfatygowany lub po prostu nie posiadasz własnego samochodu? Do wyboru masz podróż transportem publicznym lub wypożyczenie samochodu. O ile podróż na wakacje autokarem lub pociągiem będzie mniej kosztowna, o tyle więcej niewygody czeka podczas podróży oraz na zatłoczonych dworcach. Korki w ruchu miejskim są powodem do niezadowolenia wśród kierowców, lecz czymże są w porównaniu z tłokiem na peronie, w autokarze lub przedziale? Podróżując klimatyzowanym samochodem można zabrać potrzebną ilość bagażu i nie martwić się o czas wyjazdu i przyjazdu. Samochód na wakacje wynająć można za pomocą wypożyczalni samochodów, oferującej krótkoterminowy system wynajmu. Krótkoterminowy wynajem to czas od jednej doby, do nawet trzech miesięcy. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa, dobowa stawka.

Wynajem samochodu – czym kierować się przy wyborze wypożyczalni?

Wypożyczalnie samochodów posiadają ofertę, prezentowaną często na stronie internetowej. Wystarczy zapoznać się z cennikiem oraz warunkami, podpisywanej przy wynajmie umowy. Warto skorzystać z internetowego formularza kontaktowego, oferującego rezerwację konkretnego modelu. Należy zorientować się, czy wypożyczalnia pobiera kaucję oraz czy wymagana jest karta kredytowa, na której zabezpieczone zostaną środki do momentu zwrotu pojazdu. Warto również zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia, ujęty umową wraz z „udziałem własnym” w ewentualnej szkodzie, aby nie okazało się, że wynajem będzie nas kosztował o wiele więcej,niż zakładaliśmy. Istotną kwestią jest również podróż wypożyczonym pojazdem za granicę. Koniecznie należy sprawdzić, czy wypożyczalnia zakłada limit kilometrów oraz jaka będzie ewentualna dopłata za jego przekroczenie. Jeśli potrzebna jest nam nawigacja lub fotelik dziecięcy, sprawdźmy koszt. Ważne jest, gdzie odbierzemy pojazd, gdzie go odstawimy oraz jaka ilość paliwa powinna znajdować się w baku po zakończeniu podróży.

Koszty wynajmu samochodu na wakacje

Koszt wynajmu małego samochodu (klasy A) na czas doby w dużych miastach wynosi około 90 zł brutto. Żeby sprawdzić stawkę w regionie, trzeba wyszukać potencjalne oferty przez internet po hasłach wypożyczalnia samochodów toruń. Im większy oraz lepiej wyposażony pojazd, tym koszt wynajmu będzie większy. W klasie B pojazdy można wynająć już za 95 zł/dobę. Klasa B+ to już koszt około 115 zł/dobę wynajmu. Chcąc wynająć samochód klasy C, trzeba przygotować się na wydatek, rzędu 130 – 150 zł/dobę. Ceny uwzględniane są dla wynajmu na okres 1 – 4 dni. Im dłuższy czas obowiązywania umowy, tym niższa kwota dobowa. Do zawarcia umowy konieczne będzie prawo jazdy oraz dokument, potwierdzający wiek kierowcy.

Następny artykuł: http://www.motocykliczny.pl/dobry-akumulator-samochodowy-czyli-jaki/