Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach łatwo zgubić się w zgiełku życia codziennego i szybko zapomnieć o aktywności fizycznej oraz rekreacji. Jednakże to właśnie uprawiany sport i dostateczna ilość odpoczynku dla organizmu wpływają najbardziej na zdrowie i ogólne samopoczucie człowieka. Świetną formą spędzania wolnego czasu, angażująca zarówno do wysiłku fizycznego, jak i odpoczynku na łonie natury, są zorganizowane wycieczki rowerowe. Pozwalają one w łatwy sposób odciąć się od miejskiego pędu, odpocząć i skutecznie oderwać się od problemów.

Na czym polega zorganizowana wycieczka rowerowa?

Zorganizowana wycieczka rowerowa to wydarzenie organizowane przez Via Verde viaverde.com.pl – profesjonalne biuro specjalizujące się w tego rodzaju wyjazdach. Uczestnicy mają zaplanowany cel podróży oraz trasę, którą mogą pokonywać w odpowiednim dla siebie tempie. Do tego zapewnione są noclegi i wyżywienie podczas wycieczki. Trasy są zaprojektowane tak, aby prowadzić przez najbardziej ikoniczne i kultowe dla danego regionu miejsca. Co więcej, organizator zapewnia opis atrakcji i interesujących zabytków znajdujących się przy drodze wyprawy. W razie jakichkolwiek problemów w trakcie wyjazdu każdy uczestnik może liczyć na telefoniczną pomoc biura. Nie trzeba również martwić się o bagaże, które zostaną przewiezione przez organizatora do następnego miejsca noclegowego. Dzięki temu, w podróż można zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Wycieczki organizowane są zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Podczas podróży na rowerze można odwiedzić takie miejsca jak Mazury, Niderlandy, Saksonie i wiele innych urokliwych zakątków świata. Dzięki mobilności, którą zapewnia jednoślad, można dotrzeć do miejsc trudnodostępnych, do których ciężko dostać się samochodem bądź pieszo.

Kto może wziąć udział i jakie są koszty wyjazdu?

W zorganizowanej wycieczce rowerowej może wziąć udział właściwie każda osoba czująca się na siłach do pokonywania kilkudziesięciokilometrowego dystansu dziennie. Jest to doskonały, relaksujący wyjazd zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników, podczas którego można odkryć niesamowite, naturalne miejsca. W większości przypadków nie trzeba nawet posiadać własnego roweru, gdyż organizator może na życzenie wypożyczyć wybrany sprzęt.

Cena wyprawy jest bardzo indywidualna i zależy między innymi od liczby uczestników, miejsca wyjazdu i długości trwania wycieczki. Jednakże, dysponując budżetem oscylującym w granicach 2 tysięcy złotych, można wybrać jedną z wielu kilkudniowych eskapad. Można oczywiście znaleźć zarówno tańsze, krótkie krajowe wyprawy, jak i droższe wielodniowe wycieczki za granicę.