Zaznacz stronę

Dekoracje ślubne domu są bardzo ważną kwestią, jakiej nie możemy pomijać. Zazwyczaj błogosławieństwo Pary Młodej odbywa się w domu Panny Młodej, dlatego udekorowanie przestrzeni jest tak ważne. Dzięki temu wprowadzimy do wnętrza odpowiednią atmosferę i elegancję. Ten ważny dzień przeżywamy wspólnie z najbliższą rodziną, która służy pomocą. Jak zadbać o dekoracje ślubne w domu? Jakie rozwiązania są godne uwagi? Na jakie dekoracje postawić? Jak udekorować dom w dniu ślubu?

Dlaczego warto zadbać o dekoracje ślubne domu?

Wystrój domu na wesele to niezwykle istotny aspekt, jaki wymaga dokładnego przemyślenia konkretnych rozwiązań. Panny Młode nie mogą zapominać o udekorowaniu domu, gdzie rozpocznie się wejście na nową drogę życia. Natłok obowiązków niejednokrotnie sprawia, że zapominamy o ozdobach w domu. Warto jednak o nie zadbać, gdyż od razu rzucają się w oczy. Szczególnie pięknie będą się prezentować na fotografiach. Goście podjeżdżający po domu będą zachwyceni. 

Udekorowanie domu może mieć podobne elementy do dekoracji na sali weselnej. Postawmy na takie same kwiaty, motywy i styl dekoracji. Jednorodność wprowadza ład i harmonię, a każdy element będzie ze sobą współgrał. Fotograf ślubny doceni nasze starania, a część dekoracji będzie widoczna na zdjęciach. 

Typowe dekoracje ślubne w domu

Ślub jest często dniem, w którym rodzice Pana Młodego mogą zobaczyć, jak mieszka Panna Młoda. Bez względu na to, czy jest to duży dom, czy małe mieszkanie, trzeba je odpowiednio udekorować. Dobrym rozwiązaniem są świeże kwiaty, świece i lampiony, które wprowadzą przytulną atmosferę we wnętrzu. Poza tym, na ścianach i na meblach mogą zawisnąć wspólne zdjęcia przyszłych nowożeńców (na przykład z sesji narzeczeńskiej). 

Panna Młoda musi mieć na uwadze udekorowanie bramy wjazdowej na posesję. Jest to zwyczaj  staropolski, który wskazywał całej miejscowości, że panna zmienia stan. W zeszłych latach niezwykle modne były balony na bramach wjazdowych. Aktualnie raczej stawiamy na dekoracyjne słoiki z koronką, kwiatami, czy kokardkami, jak i drewniane ozdoby. Pomysłów jest tak dużo, że każdy znajdzie idealne dekoracje. Najlepiej jest wybrać własne, nietypowe ozdoby, które zachwycą gości. 

Często popełniane błędy, których warto uniknąć

Tworzenie dekoracji w domu Panny Młodej jest nie lada wyzwaniem. W tym wypadku trzeba pamiętać o tym, aby nie popełnić gafy. Jakie błędy są najczęściej popełniane? Otóż są to:

  • Całkowity brak dekoracji – brak dekoracji w domu sprawi, że nie będzie wprowadzony klimat weselny. 
  • Zbyt dużo dekoracji w domu – w domowym zaciszu nie stosujmy zbyt wielu dekoracji, tak aby nie przytłoczyć wnętrza. Całość powinna być spójna, ładna i efektowna. 
  • Chaos i nieład – te kwestie wiążą się także ze zbyt dużą ilością dekoracji. Musimy dokładnie przemyśleć, jakie ozdoby ciekawie się zaprezentują. 
  • Zostawianie dekoracji na ostatnią chwilę – w dniu ślubu Panna Młoda ma wiele innych zajęć, dlatego dekoracje warto ustawić wieczorem, przed dniem ślubu. To pozwoli zachować organizację i zniwelować stres w związku z zostawieniem dekoracji na ostatni moment. 

Jeśli zapomnimy o powyższych błędach, całość powinna wypaść doskonale i uświetniać ten piękny dzień. 

Dekoracje ślubne domu zrób sam lub kup z postwood.pl

Okazuje się, że dekoracje ślubne można z powodzeniem zrobić samodzielnie w domu. Ciekawą propozycją jest także zamówienie produktów z postwood.pl. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Do stworzenia dekoracji przydadzą się słoje, wstążki, lampiony, kokardy, tiul i inne produkty. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Samodzielna praca da nam sporo satysfakcji i radości. 

Przypisy

panoramafirm.pl/artykuly/porady/dekoracje-slubne-o-czym-trzeba-pamietac-58235.html

weselezklasa.pl/poradnik/najpiekniejsze-dekoracje-slubne-domu-panny-mlodej-i-pana-mlodego/

https://postwood.pl/16-slub-i-wesele